Bookmark and Share
03.10.2014, kategorie: Aktuality

Sociální rehabilitace zahajuje svou činnost

Sociální rehabilitace zahajuje svou činnost

                1. září se otevřely brány „Domečku“ č. p. 1207 ve Dvoře Králové také pro občany města Dvora Králové a okolí. Kromě prvních obyvatelek startovacích bytů Domu sv. Faustyny a pravidelných návštěvníků Křesťanské psychologické poradny Misericordia, vyzkoušeli první zájemci novou službu - SOCIÁLNÍ REHABILITACI. Někteří z nich rádi pomohou na zahrádce – dobře využitý čas spolu s jinými lidmi napomáhá nejen k osobní aktivizaci, ale navazují se tak i zajímavá přátelství. Další se rozhodli vylepšit si své počítačové dovednosti – kdo ví, kdy se může hodit orientace ve wordu a na internetu. Jak se společně shodli – nikdy není pozdě s výukou začínat.  Ještě jiní využívají dovedností našich pracovníků a cílevědomě se učí šít na stroji.
                V kanceláři sociální rehabilitace je rovněž možné vyhledávat brigády nebo bydlení na PC, poprosit pracovníky o pomoc ve vyřizování své dokumentace nebo o pomoc v kontaktech s úřady.

Během měsíce září pravidelně využívalo služby SOCIÁLNÍ REHABILITACE 5 osob. Více informací na http://www.misericordia.kmbm.cz/