12.03.2015, kategorie: Aktuality

ZAMĚSTNANCI JUTY PŘISPĚLI SBÍRKOU NA ČINNOST ČTYŘ DVORSKÝCH NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ

a mezi nimi byla také naše Misericordia, o.p.s.

Setkání proběhlo v prostorách Farní charity Dvůr Králové nad Labem. Nejprve navštívil senátor a statutární ředitel Juty pan Jiří Hlavatý sociálně terapeutické dílny Slunečnice v Komenského ulici, a poté se odebral do prostor centra pro rodinu Klubko, kde slavnostně předal šek čtyřem neziskovým organizacím působícím na území Dvora Králové nad Labem. Doprovázel jej mimo jiné pan Miroslav Smetana ze závodu Juta O3, jeden z nejštědřejších dárců.

Z rukou pana Hlavatého převzali šeky Mgr. Kateřina Hojná, ředitelka Farní Charity Dvůr Králové, Mgr. Zdeněk Hojný, ředitel střediska Diakonie ČCE, paní Jana Štěpánová, předsedkyně Královédvorské Arniky, a sestra Doubravka z Kongregace sester Matky Božího Milosrdenství, zastupující společnost Misericordia, o.p.s.  Tyto čtyři organizace obdržely šeky v celkové hodnotě 80 000 korun.

Většinu obnosu ze svého platu přispěli potřebným do sbírky zaměstnanci Juty a.s.  Vybranou částku pak ještě navýšil sám pan Hlavatý. “Musím říct, že jsem hrdý na na své zaměstnance, kteří se této akce dobrovolně zúčastnili. Podle mého se ukázalo, jak jsou místní lidé solidární.  Ze začátku mě nenapadlo, že se vybere takové množství peněz. Mile mě to překvapilo,” uvedl Jiří Hlavatý. Zároveň zdůraznil, že poděkování za práci přísluší všem přítomným neziskovým organizacím, jejichž služby zajišťují pomoc a podporu lidem, kteří se ocitli v obtížné životní situaci.

Kateřina Hojná jménem všech neziskových organizací předala senátorovi malý dárek a dodala, že výtěžek daru který připadne Farní charitě, bude sloužit na pokrytí nákladů s provozem bezplatné občanské poradny v Palackého ulici. Ta je k dispozici všem občanům, kteří potřebují řešit širokou škálu sociálně právní problematiky od zadlužení až po majetkoprávní a rodinnou problematiku.

Naše organizace použije finanční obnos na provoz služby Sociální rehabilitace.

Fotogalerie Fotogalerie
Fotogalerie Předání daru od zaměstanců JUTY a.s.
Předání daru od zaměstanců JUTY a.s.

12.03.2015 14:00

Počet fotek ve fotogalerii: 10

Fotogalerie Zobrazit fotky Předání daru od zaměstanců JUTY a.s.