V období adventu se tým Misericordia spolu s klienty sociální rehabilitace připravoval na Vánoce zejména prostřednictvím výroby věnců, povídáním o smyslu Vánoc i samotného adventního očekávání a pečením cukroví.  Na veřejnosti (jarmark v Hankově domě 14. 12. 2018) se služba prezentovala jak tradičními betlémky, tak i novými vánočními podtácky. Veřejnost mohla dostat výrobky, které vytvořili klienti, a dozvěděla se o poslání služby. Klienti si zase vyzkoušeli prodej svých výrobků a vystupování na veřejnosti.

Činnosti pracovního charakteru dávají rámec mnohdy rozvláčnému a nekonkrétnímu dni klientů sociální rehabilitace. Pozvánka na vyrábění se pro některé členy stává dočasnou kotvou v životě. Druhým sociálním rozměrem je ustálená skupina pravidelně se setkávající na činnostech, se svou vnitřní dynamikou, možností vzájemné a přirozené negativní i pozitivní zpětné vazby na chování všech jejich členů.